همبستگی در روز ملی شیروخورشید

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

هم‌میهنان ارجمند،

در خیزش ملی ۲۵۸۱ (۱۴۰۱) که ملت ایران یک‌دل و یک‌پارچه برای آزادی میهن به پا خاست، ستارگان زیادی در آسمان ایران درخشیدند که مجیدرضا رهنورد یکی از آنها بود. دژخیمان رژیم اسلامی دست او را که بر آن نشان شیروخورشید نقش بسته بود شکستند و او در پای چوبه دار و هنگامی که آدم‌کشان نقاب‌پوش دوره‌اش کرده بودند، در برابر دوربین بازجو-خبرنگار صداوسیما با دلیری شگفت‌انگیزی که برای ایرانیان یادآور آخرین لحظات زندگی بابک خرمدین بود، برخواسته‌ها و ارزش‌های فرهنگی ملت ایران در برابر حکومت اسلامی تاکید کرد
شیروخورشیدی که خشم جلادان رژیم اسلامی را چنین برانگیخته بود، نشان پرچم ملی و تاریخی ایرانیان است که با روی کار آمدن جمهوری اسلامی و به دستور شخص خمینی نخست از پرچم ایران و سپس از سرتاسر عرصه جامعه، از جمله سر در مجلس شورای ملی، این مهم‌ترین میراث انقلاب مشروطیت، زدوده شد. خمینی و پیروانش در دشمنی کور خود با هویت ملی ایرانیان تلاش کردند با این کار ملت ایران را در امت اسلامی منحل کنند. در برابر آن تلاش امروز فرزندان ایران برای گرامی‌داشت شیروخورشید نیز برای رساندن این پیام است که ما یک ملت زنده و تاریخی هستیم و تن به انحلال در امت اسلامی نمی‌دهیم.
ما، در جبهه ۷ آبان، در ۱۷ اردیبهشت سال گذشته زادروز مجیدرضا رهنورد (۲۶ خرداد) را «روز ملی شیروخورشید» نامیدیم و به همین مناسبت مراسمی در تاریخ ۲۶ خرداد، برابر با ۱۵ ژوئن، در شهر پاریس برگزار خواهیم کرد که مکان و زمان دقیق آن را در زیر می‌بینید.
جبهه هفت آبان بر این باور است که همه نیروهای سیاسی‌ای که در پی برقراری یک دموکراسی سکولار مبتنی برمفاد اعلامیه جهان‌گستر حقوق بشردر ایران هستند می‌توانند زیر پرچم ملی و تاریخی ایران با نشان شیروخورشید، و در یک جبهه هماهنگ به مبارزه‌ای مشترک با رژیم ضدبشری جمهوری اسلامی بپردازند. این همان انتظار به‌جایی است که تاریخ از نیروهای سیاسی مخالف جمهوری اسلامی دارد. ما، در همین راستا، از همگان برای همراهی در مراسم ۲۶ خرداد امسال در پاریس دعوت به عمل می‌آوریم.

بگذارید هم‌میهنان دربندمان ببینند که ما همگی با گرامی‌داشت یاد جان‌باختگان انقلاب ملی ایران و در زیر پرچم شیروخورشید به سوی همبستگی ملی گام برمی‌داریم!

دوشنبه، دهم اردیبهشت ۲۵۸۳،
جبهه هفت آبان

زمان: شنبه ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴، ساعت ۱۸ تا ۲۰
مکان:
FIAP, 30 Rue Cabanis, 75014 Paris, France

فهرست مطالب

نامه مشترک سه تشکل سکولار دموکرات به جبهه هفت آبان در حمایت از «همبستگی در روز ملی شیروخورشید...
۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
همبستگی در روز ملی شیروخورشید...
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
گامی به پیش در تحریم سپاه...
۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
بیانیه جبهه ھفت آبان در ارتباط با حمله موشکی-پهپادی جمهوری اسلامی به اسرائیل...
۲۷ فروردین ۱۴۰۳
تحریم فراگیر سیرک انتخابات...
۱۱ اسفند ۱۴۰۲